Wysyłka w: 2 do 4 dni
Koszt wysyłki od: 14.00 PLN
Producent: GFC Tactical
 

 Kamizelka modułowa wzorowana na produkcie firmy PointBlank nazywanym AAV (Amphibious Assault Vest). Kamizelka wchodzi w skład wiekszego systemu FSBE - Full Spectrum Battle Equipment, który był wprowadzany do użytku USMC od 1999 roku. Wchodzi on do wyposażenia pododdziałów będących częścią MEU (SOC) i Force Recon. Założeniem twórców było wprowadzenie systemu który pozwoliłby na wykorzystanie go tak w warunkach działań miejskich jak i w terenie. Na chwile obecną kamizelki AAV są powoli wypierane ze służby przez system CIRAS.


Kamizelka AAV jest jedną z pierwszych kamizelek balistycznych wyposażonych w system szybkiego "wypięcia" - Quick Release (podobny jak w systemach CIRAS i RAV) co oznacza iż w trakcie działania operacyjnego w przypadku zaistniałej potrzeby jednym ruchem można "zrzucić" (kamizelka jest trzymana przez specjalną linkę stalową) w/w kamizelkę z operatora. Uchwyt wypięcia jest usytuowany pod przednią dolną częścią kamizelki. Złożenie sprowadza się do ponownego przeciągnięcia stalowych linek w odpowiednich miejscach.


Kamizelka została również wyposażona w specjalne kieszenie (przód i tył kamizelki) na płyty-wkłady SAPI (Small Arms Protective Insersts). Kamizelka jest wyposażona w uchwyt ratunkowy.


W skład zestawu z kamizelką wchodzą:
- 1x moduł z potrójnymi ładownicami na magazynki M4/M16,
- 1x moduł typu admin pouch z ładownicą na latarkę lub magazynek pistoletowy,
- 1x utylity pouch.


Lokalizacja tych ładownic jest do dowolnej konfiguracji przez użytkownika, żadna z ich nie jest trwale związana z kamizelką i może być zamieniona w razie konieczności.
Kamizelka pozwala na pełną regulację i dopasowanie do sylwetki i rozmiarów jej użytkownika.

Podobne produkty
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Przy zamówieniach o wartości przekraczającej 199 zł i przedpłacie, dostawa kurierem na terenie Polski GRATIS!

Sprawdź warunki dostawy i płatności