Wysyłka w: 1 do 3 dni
Koszt wysyłki od: 8.00 PLN
Producent: 8FIELDS

Waga:     95 g
Rodzaj akumulatora:     LiPo
Rodzaj wtyku akumulatora:     mała Tamiya
Rodzaj ogniw akumulatora:     litowe
Wymiary: 12,9 x 2 x 1,2 (cm x cm x cm)
Pojemność: 1200 mAh
Napięcie: 7,4 V
Dopuszczalny prąd rozładowania (ogień pojedynczy): 24A
Dopuszczalny prąd rozładowania (ogień ciągły): 48A
Akumulatory LiPo charakteryzują się pozytywnym stosunkiem pojemności do masy oraz niskim stopniem samo rozładowania, co korzystnie wpływa na ich wykorzystanie. Oferowane przez nas akumulatory litowo-polimerowe zbudowane są z dwóch (7,4V) lub trzech (11,1V) ogniw. Ogniwa te są niewielkich gabarytów w stosunku do oferowanych pojemności, dzięki czemu możemy je stosować w replikach, w których miejsce na akumulator jest ograniczone. Korzystając z nich można zrezygnować z dodatkowych pojemników montowanych w niektórych AEG – ach, które często są bardzo niewygodne w użyciu. Karabiny zasilane tego typu źródłem energii, będą pracować wydajniej w niesprzyjających warunkach.

Źródła energii tego typu wymagają specjalnego traktowania, dlatego właśnie należy zapoznać się z zasadami ich użytkowania, co pozwoli w znaczący sposób poprawić bezpieczeństwo podczas obsługi.

Ważne jest, aby przed zakupem tego typu akumulatorów zapoznać się z ryzykiem związanym z ich obsługą. Użytkowanie akumulatorów o podstawie litowej odbywa się na pełną odpowiedzialność użytkownika. Niewłaściwe użytkowanie może doprowadzić do awarii lub poważnego zagrożenia bezpieczeństwa, w szczególności przegrzania ogniw, wycieku lub eksplozji. *Wszystkie defekty powstałe w wyniku niewłaściwej obsługi nie są podstawą do roszczeń. Firma KRAKMAN S.C. zastrzega sobie prawo do nierozpatrywania tego typu reklamacji.*

Zastosowanie się z zasadami obsługi tego typu akumulatorów gwarantuje bezpieczeństwo oraz bezawaryjne użytkowanie.

Podczas ładowania pakietów akumulatorów litowych należy pamiętać, aby:

* do ich ładownia należy używać *TYLKO I WYŁĄCZNIE* do tego przeznaczonych ładowarek.
* każdorazowe ładowanie przy użyciu balansera jest wskazane. Zapewnia on równomierne naładowanie ogniw. Korzystnie jest go używać przynajmniej co 5 cyklów ładowania.
* nie pozostawiać ładującego się pakietu bez nadzoru, aby zawsze być w stanie natychmiast zareagować w przypadku wystąpienia potencjalnego problemu
* nie stosować uszkodzonych ogniw.
* unikać przedłużonego ładowania, gdyż przeładowanie ogniwa prowadzi do zainicjowania w jego wnętrzu nieodwracalnych reakcji, których następstwem jest podwyższenie temperatury, co może skutkować pożarem.
* stwierdzenie jakichkolwiek nieprawidłowości podczas ładowania, należy natychmiast odłączyć akumulator od ładowania, może być on uszkodzony lub prąd ładowania może być za wysoki.
* w celu uniknięcia prawdopodobieństwa porażenia prądem, najpierw odłączyć od zasilania ładowarkę.

Podczas użytkowania pakietów akumulatorów litowych należy pamiętać, aby:
* nie przekraczać zalecanego przez producenta maksymalnego prądu rozładowywania akumulatora. Mnożąc pojemność ogniwa razy wartość wielokrotności przy współczynniku C, podaną na akumulatorze otrzymamy dopuszczalny prąd rozładowywania. Przykładowo, jeżeli posiadamy akumulator o pojemności 2100 mAh o współczynniku 15C, oznacza to że maksymalny prąd rozładowania akumulatora może przyjmować wartość – 15x2100 mAh = 31500 mAh – 31,5 ampera
* nie rozładowywać ogniwa poniżej wartości 3V może spowodować jego awarie.
* nadmierne nie rozładowywać akumulatora. Kryterium tego należy bezwzględnie przestrzegać. W przeciwnym przypadku możliwe jest zapalenie się akumulatora lub nawet jego wybuch podczas próby ładowania.
* w celu zabezpieczenia akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem wskazane jest stosowanie urządzeń alarmujących, które po podłączeniu do pakietu, wydadzą sygnał dźwiękowy, gdy ładunek spadnie do niebezpiecznej granicy.

Maksymalne natężenie prądu rozładowywania: 24 A
Waga: 95 g
Rodzaj akumulatora: LiPo
Rodzaj wtyku akumulatora: mała Tamiya
Rodzaj ogniw akumulatora: litowe
Pojemność akumulatora: 1200 mAh
Długość: 129 mm
Szerokość: 20 mm
Napięcie akumulatora: 7,4 V
Wysokość: 12 mm
Kod produktu VL201274

Akumulatory

 • Napięcie akumulatora [V]: 

  7,4

 • Ilość ogniw [szt.]: 

  2

 • Rodzaj ogniw: 

  LiPo

 • Rodzaj wtyku: 

  Tamiya mini

 • Pojemność akumulatora [mAh]: 

  1200

 • Waga akumulatora [g]: 

  95

 • Prąd rozładowania [A]: 

  24/48

 • Wymiary akumulatora [mm]: 

  129 x 20 x 12

 • Prąd rozładowania [C]: 

  20

 • Producent: 

  8Fields

Podobne produkty
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Przy zamówieniach o wartości przekraczającej 199 zł i przedpłacie, dostawa kurierem na terenie Polski GRATIS!

Sprawdź warunki dostawy i płatności