Wysyłka w: 1 do 3 dni
Koszt wysyłki: Darmowa wysyłka!
Producent: Gerber
Oblicz ratę

Stal: 420HC Stainless
Długość ostrza: 123 mm
Długość całkowita: 269 mm
Grubość otrza: 4.2mm
Głownia: Drop Point
Rękojeść: kompozyt + TPV
Waga: 331g

Gerber LMF II czyli Lightweight Multi Functional to nóż a właściwie narzędzie surwiwalowe powstałe we współpracy ze znanym amerykańskim knifemakerem Jeffem Freemanem.

Cały zestaw obejmuje nóż zasadniczy oraz nóż ratunkowy, oba noże posiadają pochewki, w większej znajduje się także osełka. Dodatkowo w komplecie znajdują się paski nylonowe do montażu noża na łydce lub przy udzie. Są one wyposażone w solidne kompozytowe klamry, elastyczne wstawki oraz przeszycia z antypoślizgowej gumy.

Pochewki posiadają taśmy zgodne ze standardem molle, dzięki temu bez problemu przymocujemy nóż do kamizelki, plecaka, czy panelu udowego.

Nóż wykonany jest z doskonałej stali nierdzewnej 420HC. Głownia o grubości prawie 5 mm i długości 125 mm posiada kształt typu Drop Point. Częściowo ząbkowane ostrze jest niezastąpione w przypadku cięcia lin, pasów, płótna i podobnych.

Dla zniwelowania odblasków klinga została pokryta antyodblaskową warstwą.

Rękojeść wykonano z nylonu z domieszką włókna szklanego pokrytego warstwą elastomeru TPV. Jej zewnętrzna warstwa jest matowa i doskonale trzyma się w dłoni także w rękawicach. Przed ześlizgnięciem się dłoni na ostrze podczas cięcia zabezpiecza górny i dolny jelec. Górny stanowi doskonałe podparcie dla kciuka co jest bardzo przydatne podczas cięcia.

Nóż zakończony jest specjalnym młotkiem umożliwiającym wybicie szyby w sytuacjach awaryjnych, wbicie gwoździa.

Pochewka noża posiada wewnętrzny szkielet wykonany z polimeru. Na zewnątrz znajdują się taśmy nylonowe w standardzie MOLLE/PALS. W dolnej części noża zamontowano osełkę ze stałym kątem ostrzenia. W pochewce nóż blokowany jest mocnym zapięciem umożliwiającym noszenie go w dowolnej pozycji bez obawy jego zgubienia.

Nóż a właściwie cały zestaw do zadań specjalnych polecamy do surwiwalu jak i do zadań militarnych.

Podobne produkty
Przy zamówieniach o wartości przekraczającej 299 zł i przedpłacie, dostawa kurierem na terenie Polski GRATIS!

Sprawdź warunki dostawy i płatności