Wczytuję dane...

MadBull - Gumka HU 60 Shark - czerwona

MadBull
średnia: 0.0  ocen: 0
Ten produkt nie ma jeszcze ocen
Produkt dostępny!
Wykonanie: silikon Kolor: czerwony Waga: 5 g Producent: MadBull
38,89 PLN*
* z podatkiem VAT
Towar dostępny od ręki.

MadBull Shark to specjalnej konstrukcji gumka HopUp z dystanserem shark.

Gumka wykonana została z silikonu o twardości 60 RH, dzięki czemu jest bardziej miekka od standardowych gumek montowanych w replikach (80-90 RH).

Specjalna konstrukcja kołnierza gumek z dodatkowymi lamelkami lepiej chwyta kulkę i nie doprowadza do rozszczelnienia. Rozwiązanie to zapobiega także zjawisku tzw. podwójnej kulki.

Specyficzny trapezowy kształt dystansera poprawia rotacje kulki.

Według informacji producenta po zamontowaniu gumki Shark, wzrasta prędkość początkowa kulki.W zestawie:

  • gumka
  • dystanser

Czym jest system hop-up?

 Hop-up jest systemem podkręcającym kulki wystrzeliwane przez repliki ASG. Wykorzystuje on Efekt Magnusa do spłaszczenia trajektorii lecącego pocisku i tym samym upodabnia ją do toru lotu prawdziwego pocisku z broni palnej.

 

W praktyce jest to odpowiednio uformowana uszczelka z gumy, bądź silikonu, która dotykając rozpędzonej kulki nadaje jej ruch obrotowy. Najprostszym wytłumaczeniem działania systemu Hop-Up jest to, że podkręcona kulka z jednej strony wytwarza większe tarcie o powietrze, przez co może skręcać. Gdy podkręcenie odbędzie się w osi poziomej, to kulka będzie skręcać do góry równoważąc tym samym siłę grawitacji.

 

Siła dociśnięcia gumki Hop-Up do kulki determinuje jak bardzo będzie ona podkręcona, a tym samym siłę wznoszenia. Im cięższą stosujemy kulkę, tym mocniejszy musi być nacisk gumki (gdyż cięższa kulka ma większą bezwładność, oraz szybciej opada ku dołowi). Działa to również odwrotnie - gdy lekka kulka będzie za mocno podkręcona może wzlecieć powyżej linii strzału.

Podobne produkty
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Zamówienia o wartości przekraczającej 299 zł wysyłamy na terenie Polski GRATIS!