Wczytuję dane...

Frank Beltrame - Nóż Kris Black 23cm (FB 23/37K)

Frank Beltrame
średnia: 0.0  ocen: 0
Ten produkt nie ma jeszcze ocen
Produkt dostępny!
365,00 PLN*
* z podatkiem VAT

Frank Beltrame Kris Black 23cm, tradycyjny włoski nóż sprężynowy. Ręcznie wykonane zgodnie z zasadami włoskiego rzemiosła, noże Frank Beltrame Stiletto stały się sławne na całym świecie dzięki swej skrajnej lekkości i wytrzymałości. Dzięki swoim właściwościom, włoski sztylet jest odpowiedni do zastosowania w każdym środowisku, od polowania do biwakowania. Solidna, wytrzymała konstrukcja, mocna otwierająca głownię sprężyna, to cecha klasycznych włoskich noży sprężynowych Frank Beltrame. 

Rękojeść - pokryta okładzinami z twardego polimeru w kolorze czarnym. Zakończona bolsterami z polerowanego niklu, zapewnia wygodny i pewny chwyt. Bezpieczeństwo użytkowania zwiększa ergonomiczny kształt rękojeści zapobiegający zsunięciu się dłoni podczas pracy. Nity wykonane z mosiądzu.

Kris, lub keris, to indonezyjski asymetryczny sztylet, zarówno broń, jak i przedmiot duchowy, z charakterystycznym wzorem ostrza uzyskanym poprzez naprzemienne laminowanie żelaza i niklowanego żelaza. Pochodzący z Jawy kris słynie z charakterystycznego falistego ostrza, choć wiele z nich ma również proste ostrza i jest jedną z broni powszechnie używanych w sztuce walki pencak silat, pochodzącej z Indonezji.

Głownia - niezwykle ostra o profilu Kris, grubości 3.5 mm z fałszywym ostrzem zwiększającym właściwości przebijające. Wykonana z łatwej do naostrzenia stali nierdzewnej AISI 420 MA5M, charakteryzującej się dużą odpornością na korozję. Stal hartowana 56 HRC. Ostrze gładkie typu Plain, wyprowadzono szlifem płaskim (Flat grind) zapewniającym dobre właściwości tnące oraz penetracyjne. Jelec chroni dłoń przed przypadkowym zsunięciem, a poprzez jego naciśnięcie umożliwia złożenie ostrza.

Blokada - zabezpiecza przed przypadkowym złożeniem lub otwarciem klingi. Otwieranie noża automatycznego odbywa się za pomocą solidnego przycisku umieszczonego na rękojeści.

Sprężyna szczególną uwagę poświęca się projektowaniu sprężyn (stal nierdzewna): otwarcie ostrza musi odbyć w ciągu kilku setnych sekundy (cecha noży Stiletto). Folder Beltrame podczas otwierania klingi wydaję charakterystyczny dźwięk (klik) odróżniający go od pozostałych noży sprężynowych.

Dane techniczne:
Numer produktu: FB 23/37K
Nazwa produktu: Frank Beltrame Kris Black 23cm

Długość całkowita: 230.0 mm / 9.06"
Długość głowni: 98.0 mm / 3.86"
Grubość głowni: 3.5 mm / 0.14"
Długość rękojeści: b.d.
Grubość rękojeści: b.d.
Waga: 108.0 g / 3.81 oz

Materiał głowni: AISI 420 MA5M
Twardość głowni: 56 HRC
Szlif głowni: Płaski
Wykończenie głowni: Satin

Materiał rękojeści: Black polimer
Kolor wykończenie rękojeści: Black
Materiał backspacera: Stainless Steel
Kolor backspacera: Gray

Klips: Brak
Materiał klipsa: b.d.

Mechanizm pivota: Podkładki
Blokada: Tak
Sposób otwierania: Automatic, push button
Dodatkowe akcesoria: Brak

Designer: Frank Beltrame
Marka: Frank Beltrame
Producent: F.LLI Beltrame, Włochy
Kraj pochodzenia: Włochy

Opracowanie: firma Sharg®

Dane techniczne

Hobby

 • Długość Towaru W Centymetrach: 

  13

 • Wysokość Towaru W Centymetrach: 

  3

 • Szerokość Towaru W Centymetrach: 

  5

 • Waga Gabarytowa W Gramach: 

  32.5

 • Polecamy: 

  Dzień Przyjaciela

Podobne produkty
Zamówienia o wartości przekraczającej 299 zł wysyłamy na terenie Polski GRATIS!