Wczytuję dane...

Gerber - Prodigy - Serrated - 22-01121N

Gerber
średnia: 0.0  ocen: 0
Ten produkt nie ma jeszcze ocen
Produkt dostępny!
589,00 PLN*
* z podatkiem VAT

Stal: U.S. 420HC
Długość ostrza: 121 mm
Długość całkowita: 248 mm
Grubość otrza: 4.2mm
Waga: 204g

Gerber Prodigy to mniejsza, kompaktowa wersja noża LMF A.S.E.K.. Nóż a właściwie narzędzie surwiwalowe powstałe we współpracy ze znanym amerykańskim instruktorem technik przetrwania Frankiem Heylem. Cały zestaw obejmuje nóż zasadniczy oraz multifunkcjonalną pochewkę, z montażem zgodnym z systemem MOLLE/PALS dzięki temu bez problemu przymocujemy nóż do kamizelki, plecaka, czy panelu. Dodatkowo w komplecie znajdują się trokinylonowe do montażu noża na łydce lub przy udzie.

Nóż wykonany jest z doskonałej stali nierdzewnej U.S. 420HC . Głownia o grubości prawie 5mm i długości 121 mm posiada szlif typu drop point. Częściowo ząbkowane ostrze jest niezastąpione w przypadku cięcia lin, pasów, płótna i podobnych.
Dla zniwelowania odblasków klinka została pokryta antyodblaskową warstwą. Rękojeść wykonana ze stosowanego przy konstrukcji wojskowych śmigłowców plexiglassu. Jej zewnętrzna warstwa jest matowa i doskonale trzyma się w dłoni także w rękawicach. Przed ześlizgnięciem się dłoni na ostrze podczas cięcia zabezpiecza górny i dolny jelec. Górny stanowi doskonałe podparcie dla kciuka co jest bardzo przydatne podczas cięcia. Nóż zakończony jest specjalnym młotkiem umożliwiającym wybicie szyby w sytuacjach awaryjnych.

Pochewka noża posiada wewnętrzny szkielet wykonany z polimeru. Na zewnątrz znajdują się taśmy nylonowe w standardzie molle. W pochewce nóż blokowany jest mocnym zapięciem umożliwiającym noszenie go w dowolnej pozycji bez obawy jego zgubienia.


Nóż a właściwie cały zestaw do zadań specjalnych polecamy do surwiwalu jak i do zadań militarnych.

Podobne produkty
Zamówienia o wartości przekraczającej 299 zł wysyłamy na terenie Polski GRATIS!