Wczytuję dane...
Wysyłka w: 1 do 3 dni
EAN: 5902543005069
Koszt wysyłki: Darmowa wysyłka!
Producent: WE

Replika karabinka KATANA WEM-4

Kolejna zaprojektowana przez firmę WE replika wprowadzająca szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz wyznaczająca nowy standard wśród airsoftowych replik typu AEG. 

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wcześniejszych modeli tej firmy, replika wykonana została z jednolitego stopu cynku i aluminium, stali i wysokiej jakości nylonowego tworzywa sztucznego. Charakteryzuje się doskonałym spasowaniem części oraz wysokiego poziomu estetyką wykonania. Nie sposób uświadczyć tu żadnych luzów w konstrukcji repliki - całość wydaje się być solidną, jednolitą bryłą.

Wzmocniony strukturalnie nylon użyty do wytworzenia skrywającego akumulator chwytu przedniego, chwytu pistoletowego oraz kolby doskonale prezentuje się na tle produktów innych wytwórców w podobnym przedziale cenowym - tak wizualnie, jak i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

Kolorystyka elementów metalowych - tak korpusu, lufy i prowadnicy, jak i drobnych elementów stalowych - również nie pozostawia nic do życzenia. 

Sama konstrukcja wewnętrzna to kompromis pomiędzy innowacyjnością a funkcjonalnością. Do jednej z ciekawych i charakterystycznych modyfikacji należy zwalniacz sprężyny głównej połączony z selektorem ognia. W momencie zmiany nastawy na SAFE, sprężyna jest zwalniana, dzięki czemu wewnątrz gearboxa przestają występować jakiekolwiek niepożądane naprężenia. Pozwala to znacznie wydłużyć żywotność elementów mechanicznych, jak również zachować moc sprężyny głównej. 

Najważniejszą jednak cechą repliki jest zastosowany dwuczęściowy układ napędowy o nazwie KATANA składający się z skrzyni przekładniowej oraz zintegrowanego zespołu pneumatycznego. Choć idea takiej konstrukcji znana jest w środowisku airsoftowym od kilku lat - zazwyczaj pod nazwą dwudzielnego gearboxu - firmie WE udało się wprowadzić szereg funkcjonalnych i istotnych zmian przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia zgodności ze standardem TM. Pozwala to na łatwy dostęp do elementów tuningowych i zamiennych, co jest istotną przewagą konstrukcji firmy WE nad innymi, dotąd spotykanymi na rynku replikami zaopatrzonymi w dwudzielny gearbox.

Elementy samego układu pneumatycznego również wykonane zostały z najwyższą dbałością o szczegóły. Jednoczęściowa, poliwęglanowa komora hop-up doskonale spełnia swoją rolę; ustawienie hop-up odbywa się jak w każdej standardowej replice tego typu - do systemu regulacji otrzymujemy dostęp po odciągnięciu dźwigni przeładowania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że imitacja zamka zakrywająca system regulacyjny wraca do pozycji wyjściowej dopiero po wciśnięciu zwalniacza zamka.

Wzmocniony, zbudowany na metalowych 8-milimetrowych łożyskach, dwudzielny gearbox skrywa stalowe zębatki oraz lekki poliwęglanowy tłok. Całość napędzana jest przez silnik o zwiększonym momencie obrotowym.

Dwudzielny gearbox typu KATANA umożliwia błyskawiczną zmianę prędkości wylotowej poprzez wymianę jednolitego, zintegrowanego zespołu pneumatycznego. Występuje on w trzech wariantach, zapewniających różne początkowe prędkości wylotowe. Odpowiednio więc, dostępne są zespoły:

  • czerwony - podstawowy zespół pneumatyczny zamontowany w replice, zaopatrzony w sprężynę M110. Idealny do prowadzenia działań na średnim dystansie.
  • niebieski - opcjonalny zespół pneumatyczny o zmniejszonej mocy, zaopatrzony w sprężynę M90, doskonale sprawdzający się do rozgrywek typu CQB/CQC.
  • szary - opcjonalny zespół pneumatyczny o zwiększonej mocy, zaopatrzony w sprężynę M130. Najlepsza alternatywa do prowadzenia działań szturmowym na średnim i długim dystansie.


Wymiana zespołu pneumatycznego jest niezwykle łatwa i trwa dosłownie kilka sekund. Odbywa się poprzez "złamanie" repliki po demontażu tylnego pinu, wysunięcie aktualnie założonego zespołu pneumatycznego, włożenie nowego (nie jest wymagany żaden montaż - jedynie umieszczenie zespołu w górnej części korpusu) i zamknięcie korpusu. Operacja ta wykonana może być w każdych warunkach i jest niezwykle intuicyjna.

Dzięki bazowej początkowej prędkości wylotowej rzędu ~370 FPS gwarantowanej przez czerwony zespół pneumatyczny, replika doskonale nadaje się do prowadzania działań na średnim dystansie. 

Replika została w pełni przystosowana do współpracy z akumulatorami typu LiPo oraz LiFe.

Replika wyposażona została w grzbietową szynę RIS 22 mm, zespół frontowych szyn RIS oraz regulowaną kolbę. Na górnej szynie RIS założony został chwyt transportowy zaopatrzony w zintegrowane metalowe przyrządy celownicze. Zdjęcie chwytu umożliwia przyłączenie dowolnych optoelektronicznych urządzeń celowniczych. Dzięki rozsuwanej kolbie zakończonej stopką o antypoślizgowej fakturze, możliwe jest dostosowanie długości repliki do budowy oraz preferencji strzelca. Standardowy tłumik płomienia osadzony został na 14-milimetrowym lewoskrętnym gwincie, co umożliwia przyłączenie w jego miejsce tłumika dźwięku.

W zestawie z repliką znajduje się również stalowy magazynek typu hi-cap, mieszczący 300 kulek.


Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym dostarczonym przez firmę WE, producenta repliki. Ważne: wygląd zewnętrzny repliki prezentowanej na materiale filmowym może nieznacznie odbiegać od wyglądu właściwego produktu dostępnego w sklepie - tak w zakresie kolorystyki, jak i oznaczeń. Wygląd zewnętrzny produktu dostępnego w sklepie ukazany został na zdjęciach.
 


W skład zestawu wchodzi:


- replika
- magazynek
- czerwony zespół pneumatyczny

Podobne produkty
Zamówienia o wartości przekraczającej 100 zł wysyłamy na terenie Polski GRATIS!