Wczytuję dane...
Wysyłka w: 1 do 5 dni
Koszt wysyłki: Darmowa wysyłka!
Producent: Lesovik
Oblicz ratę

Lesovik SUL to ultralekki i pełnowymiarowy hamak biwakowy o wytrzymałości 150 kg, wykonany z oddychającej mikrosiatki ripstop.

Ultra lekka konstrukcja

SUL (Super Ultra Light) to pełnowymiarowy hamak turystyczny ważący zaledwie 175 g. Tak niewielki ciężar osiągnięto poprzez zastosowanie tkaniny Monofil, czyli mikrosiatki w splocie ripstop.

Materiał cechuje się dużą wytrzymałością na obciążenie oraz większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne niż popularne superlekkie tkaniny stosowane w przemyśle outdoorowym. Monofil ma nieograniczoną oddychalność, 100% przewiewność oraz częściową przezroczystość.

Takie właściwości powodują, że SUL jest doskonałym wyborem dla osób, które szukają wyposażenia typu „fast and light” lub starają się w jak największym stopniu zmniejszyć ciężar ekwipunku.

Komfort wypoczynku|

W odróżnieniu od innych super lekkich hamaków SUL to model pełnowymiarowy (300×150 cm), który zapewnia komfort użytkowy osobom nawet do 200 cm wzrostu

Montaż bez znajmości węzłów

Montaż hamaka jest zazwyczaj dosyć skomplikowany, dlatego producent postanowił ułatwić proces, dołączając zestaw szybkiego zawieszenia SMUK. Jego ciężar także udało się zmniejszyć dzięki zastosowaniu mocnej linki Dyneema o średnicy 2 mm.

Ta niepozorna linka z polietylenu jest 15× mocniejsza od lin stalowych o tej samej grubości i wytrzymuje ciężar ponad 660 kg. Kluczowym elementem zawieszenia SMUK są regulowane odciągi tzw. „whoopie slings”, które możemy wydłużać i skracać w zakresie 60-300 cm.

Regulacja jest prosta za sprawą specjalnego splotu, który ułatwia szybkie wybranie nadmiary linki. Hamak mocujemy do drzew taśmami o szerokości 20 mm, które po owinięciu wokół pnia tworzą stabilny i wytrzymały punkt zawieszenia tzw. „tree huggers”.

Taśmy zakończone są pętlami (przeszyte poczwórnym ryglem), w które wsuwa się aluminiowy trzpień odpowiadający za punkt oparcia linek Dyneema. System mocowania jest intuicyjny w obsłudze, pozwala na pełną regulację, nie niszczy drzew, a dzięki niskiej wadze i małej objętości można go łatwo spakować wraz z hamakiem.

Dane techniczne:

Typ hamaka hamak klasyczny
Dodatkowe cechy hamaka oddychający materiał
Kolor czarny
Długość tkaniny [cm] 300
Masa [g] 175/300
Szerokość tkaniny [cm] 150
Elementy zestawu hamaka zawieszenie SMUK , pokrowiec , hamak
Maks. obciążenie (nośność) [kg] 150
Producent Lesovik, Polska
EAN 5903271832262
Zamówienia o wartości przekraczającej 100 zł wysyłamy na terenie Polski GRATIS!