Fenix ARB-L14 14500 1050 mAh 3,6 V to wysokiej jakości akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności przeznaczony do latarek myśliwskich i taktycznych oraz urządzeń o dużym poborze prądu.
Dzięki zaawansowanej konstrukcji oraz wielopoziomowym zabezpieczeniom producent gwarantuje aż 500 cykli ładowania z zachowaniem do 75% pojemności. Oznacza to, że ogniwo może być codziennie rozładowywane i ładowane w okresie 1,5 roku-co dobitnie podkreśla jego jakość oraz wydajność.
Z uwagi na brak efektu pamięci, akumulatory Fenix mogą być doładowywane w dowolnym momencie, bez negatywnego oddziaływania na ich pojemność i żywotność.
Korpus zapewnia wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz minimalizuje ryzyko zwarcia spowodowanego upadkiem lub uderzeniem. W akumulatorze zastosowano ciśnieniowe otwory wentylacyjne, odpowiedzialne za wydalanie gazu, który podczas incydentalnego zwarcia może doprowadzić do rozdęcia lub wybuchu.
Producent zastosował wielopoziomowy system zabezpieczeń, który w maksymalnym stopniu wydłuża żywotność i zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa akumulatora.
Systemy bezpieczeństwa:
- zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem w trakcie użytkowania
- zabezpieczenie przed przeładowaniem podczas procesu ładowania
- zabezpieczenie obwodu przeciwko zwarciom
- zabezpieczenie przed przegrzaniem
- katoda z zabezpieczeniem PTC (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe).
Uwaga! Akumulator 14500 3,6 V przeznaczony jest wyłącznie do latarek obsługujących ogniwa o wyższym napięciu np. Fenix LD12 2017 Edition. Nie może być wykorzystywany jako zamiennik baterii R06 1,5 V lub akumulatora AA 1,2 V
Zastosowanie akumulatorów Fenix 14500 3,6 V gwarantuje maksymalne parametry światła (tryb TURBO) i zaleca się stosowanie ich w wybranych latarkach:
- czołowych
- myśliwskich
- taktycznych
- codziennego użytku
- rowerowych
- kempingowych.
Dane techniczne
-
Rozmiar
Dane podstawowe
-
Efekt pamięci bateriibrak
-
Napięcie [V]3,6
-
Przeciwuderzeniowa powłoka ochronnajest
-
Rozmiar ogniwa14500 (akumulator)
Zabezpieczenia
-
Zabezpieczenie obwodujest
-
Zabezpieczenie przeciw przegrzewaniu sięjest
-
Zabezpieczenie przeciw przeładowaniu i nadmiernym rozładowaniu bateriijest
-
Zabezpieczenie przeciw zwarciomjest
Gwarancja
-
Okres gwarancyjny12 miesięcy
Informacje producenta
-
ProducentFenix, Shuiku Road 2F/3F 111 West of Building A, Xinghong Technology Chiny, info@fenixlight.com
-
EAN6942870309453
-
Symbol dostawcyARB-L14-1050
-
Osoba odpowiedzialna w UEKOLBA sp. z o.o., Wiejska 46 41-253 Czeladź Polska, 6252483366, info@kolba.pl