-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Walther
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Walther FTK XXL to narzędzie outdoorowe o długości blisko 440 mm, które wypełnia lukę między nożem i maczetą. Walther FTK XXL ma wytrzymałą konstrukcję typu full tang, co oznacza, że nóż wykonano z jednego kawałka stali. Nóż ma masywną głownię o długości 205 mm, wykonaną z hartowanej stali nierdzewnej 440C. Ostrze ze stali nierdzewnej 440C jest odporne na zużycie, działanie korozji, długo zachowuje ostrość roboczą. Z ostrzeniem takiej stali poradzi sobie nawet początkujący miłośnik survivalu, dlatego stanowi doskonały wybór w przypadku noża do pracy w terenie. Z uwagi na wytrzymałość nóż polecany jest do ciężkich prac nie tylko przez pasjonatów survivalu i bushcraftu, ale także przez żołnierzy oraz myśliwych.
Nóż survivalowy Walther FTK XXL – cechy
- Ostrze ze stali niekorodującej 440C.
- Ząbkowana krawędź do cięcia.
- Haczyk do podcinania korzenia oraz gałęzi.
- Rękojęść z laminatu G10.
- Nylonowa pochwa zapinana na napy w zestawie.
Specjalne ostrze ze stali 440C
Gładkie ostrze na przodzie klingi świetnie sprawdzi się do karczowania i rąbania drewna. Ząbkowane ostrze poradzi sobie z cięciem włóknistego i twardego materiału, a hak idealnie sprawdzi się do podcinania korzenia i gałęzi. Wzdłuż całej klingi biegnie zbrocze (wgłębienie), które zmniejsza ciężar oraz pełni funkcję dekoracyjną. Dzięki takiej funkcjonalności Walther FTK XXL jest pełnowartościowym narzędziem do pracy w terenie, które sprosta nawet najcięższym zadaniom.
Nóż survivalowy Walther FTK XXL – hybrydowa rękojeść
Rękojeść noża wykonano z 2 materiałów: odpornego laminatu G10 (obustronny jelec chroniący dłoń przez zsunięciem na ostrze) oraz drewna orzechowego, z którego powstały profilowane okładziny. W wystającym trzpieniu znajduję się otwór, który pozwala na wplecenie linki lub rzemienia.
Nóż można bezpiecznie nosić na pasie w pochewce w nylonowej pochewce zamykanej na napy.
Dane techniczne
Dane podstawowe
-
Typ nożastała klinga - full tang
Materiał i wykończenie
-
Materiał pochewkinylon
-
Typ stalinierdzewna - 440C
Rozwiązania konstrukcyjne
-
Jelecjest
Dane dodatkowe
-
Odporność na korozjęwysoka
-
Pochewkajest
-
Zastosowanie (przeznaczenie)outdoor, survival
Wymiary i waga
-
Długość całkowita [mm]437
-
Długość głowni [mm]215
-
Masa [g]530
W zestawie
-
Elementy zestawu nożapochewka
Informacje producenta
-
ProducentWalther, Donnerfeld 2 59757 Arnsberg Niemcy, DE, sales@umarex.de
-
EAN4000844659569
-
Symbol dostawcy5.0833
-
Osoba odpowiedzialna w UEWalther, Donnerfeld 2 59757 Arnsberg Niemcy, DE, sales@umarex.de
