Wczytuję dane...

G&G - Gumka HU zielona

GiG
3.7/5
średnia: 3.7  ocen: 28
Na podstawie 28 ocen
Produkt dostępny!
33,99 PLN*
* z podatkiem VAT
Towar dostępny od ręki.

Silikonowa gumka hop-up, zachowuje właściwości nawet przy niskich temperaturach w przeciwieństwie do zwykłych gumek, które twardnieją na mrozie. Silikon z którego została wykonana spisuje się dobrze zarówno w warunkach typowych, jak i przy bardzo niskich temperaturach -  sięgających nawet do -40 stopni.


Przystosowana do działania w układzie wyposażonym w sprężynę główną o charakterystyce do M140 włącznie.


Produkt ten jest najczęściej polecaną gumką Hop-Up w środowisku airsoftowym.

  • Wykonanie: silikon
  • Kolor: zielony
  • Waga: 5 g
  • Producent: G&G


Czym jest system hop-up?

 Hop-up jest systemem podkręcającym kulki wystrzeliwane przez repliki ASG. Wykorzystuje on Efekt Magnusa do spłaszczenia trajektorii lecącego pocisku i tym samym upodabnia ją do toru lotu prawdziwego pocisku z broni palnej.

 

W praktyce jest to odpowiednio uformowana uszczelka z gumy, bądź silikonu, która dotykając rozpędzonej kulki nadaje jej ruch obrotowy. Najprostszym wytłumaczeniem działania systemu Hop-Up jest to, że podkręcona kulka z jednej strony wytwarza większe tarcie o powietrze, przez co może skręcać. Gdy podkręcenie odbędzie się w osi poziomej, to kulka będzie skręcać do góry równoważąc tym samym siłę grawitacji.

 

Siła dociśnięcia gumki Hop-Up do kulki determinuje jak bardzo będzie ona podkręcona, a tym samym siłę wznoszenia. Im cięższą stosujemy kulkę, tym mocniejszy musi być nacisk gumki (gdyż cięższa kulka ma większą bezwładność, oraz szybciej opada ku dołowi). Działa to również odwrotnie - gdy lekka kulka będzie za mocno podkręcona może wzlecieć powyżej linii strzału.

Podobne produkty
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...
Zamówienia o wartości przekraczającej 299 zł wysyłamy na terenie Polski GRATIS!