Wczytuję dane...
Wysyłka w: 1 do 3 dni
Koszt wysyłki od: 10.99 PLN
Producent: ACM
  • Wykonanie: tworzywo, metal
  • Waga: 250 g
  • Kolor punktu celowniczego: czerwony, regulowany
  • Typ montażu: 11 mm
  • Producent: ACM


Celownik kolimatorowy to rodzaj celownika wykorzystującego zjawisko kolimacji, czyli uzyskiwania wiązki światła o niskiej rozbieżności. Pierwszy taki celownik opracował w latach 60. XX w. szwedzki wynalazca N. Ruder. Obecnie celowniki kolimatorowe są uważane za optymalny rodzaj celownika w przypadku strzelań na odległości do 200 m. Ponieważ światło emitowane przez celowniki kolimatorowe ma najczęściej kolor czerwony (obecnie często także bursztynowy) w literaturze angielskojęzycznej ten typ celownika jest często określany jako "Red Dot" (czerwony punkt).

Kolimatorowy celownik optyczny 1x40 działa na zasadzie wewnętrznego rzutowania punktu celowniczego w formie czerwonej kropki. Jasność punktu celowniczego może być regulowana w dwunastostopniowej skali (zakres 0 - 11). Celownik wykonany został z metalu i tworzywa sztucznego, co przekłada się na jego wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Celownik zasilany jest przy pomocy pojedynczego ogniwa typu CR2032, co gwarantuje łatwość dostępu do jednorazowych źródeł zasilania.

Kolimator przyłączony może zostać do każdego typu repliki, pod warunkiem zaopatrzenia jej w szynę 11 mm.

Podobne produkty
Zamówienia o wartości przekraczającej 100 zł wysyłamy na terenie Polski GRATIS!