Wczytuję dane...

Nóż składany BlackFox Spear Zebra Wood, Satin D2 (BF-783 ZW)

FOX
średnia: 0.0  ocen: 0
Ten produkt nie ma jeszcze ocen
Produkt dostępny!
208,00 PLN*
* z podatkiem VAT

Spear Zebra Wood, Satin to propozycja zaprojektowana dla użytkowników poszukujących minimalistycznego, a zarazem funkcjonalnego foldera do codziennych zadań. Kompaktowa konstrukcja oparta jest na łożyskowanym systemie otwierania z flipperem i blokadzie liner lock, co przekłada się na wysoką kulturę pracy i pewność działania. Całość wyróżnia nowoczesna estetyka, przełamana detalem w postaci pierścienia pivotu o kontrastowej barwie, który dodaje dynamiki całej kompozycji. Głownia ze stali narzędziowej D2 oferuje świetną retencję krawędzi przy zachowaniu rozsądnej łatwości ostrzenia. Profil straight back i pełny szlif płaski sprzyjają precyzyjnym cięciom i zapewniają dobrą penetrację. Wykończenie satin nadaje ostrzu elegancki wygląd i ułatwia utrzymanie czystości. Rękojeść z naturalnego drewna Zebrano, osadzona na stalowych linersach, łączy lekkość z odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Teksturowanie poprawia chwyt, a ergonomiczne profilowanie, frezowanie na grzbiecie (jimping) oraz klips deep carry czynią z tego modelu narzędzie w pełni przystosowane do nowoczesnego stylu życia.

D2 - wysokowęglowa, wysokochromowa szybkotnąca stal narzędziowa poddawana obróbce cieplnej do 58-60 HRC. Dzięki wysokiej zawartości chromu 13.0% (Cr) oferuje większą odporność na korozję niż większość stali wysokowęglowych. Połączenie wytrzymałości, znakomitego trzymania krawędzi oraz łatwego ostrzenia. Charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie dzięki dużej zawartości węglików w mikrostrukturze.

Głownia - ze stali narzędziowej D2 o profilu straight back oferuje połączenie ostrego czubka i symetrycznej geometrii, umożliwiając precyzyjne cięcia w codziennych zadaniach. Szlif płaski poprawia efektywność przecinania, a powierzchnia satin redukuje tarcie i nadaje klingi elegancki wygląd. Flipper w połączeniu z łożyskami kulkowymi pozwala na płynne i szybkie rozkładanie ostrza. Jimping na grzbiecie zwiększa kontrolę w trakcie precyzyjnych prac.

Rękojeść - sztywność konstrukcji zapewniają stalowe linersy, na których osadzono okładziny z naturalnego drewna Zebrano – materiału odpornego na uderzenia, wodę i skrajne temperatury. Teksturowana powierzchnia poprawia chwytność, a subtelne podcięcie pod palec wskazujący zwiększa ergonomię. Charakterystycznym detalem jest kontrastowy pierścień pivotu, nadający wizualnej lekkości. Otwór na linkę i klips deep carry umożliwiają wygodne, dyskretne przenoszenie noża w kieszeni.

Dane techniczne:
Numer produktu: BF-783 ZW
Nazwa produktu: Spear Zebrano Wood, Satin

Długość całkowita: 175.0 mm / 6.89"
Długość głowni: 70.0 mm / 2.76"
Grubość głowni: 3.0 mm / 0.12"
Długość rękojeści: b.d.
Grubość rękojeści: b.d.
Waga: b.d.

Materiał głowni: D2
Twardość głowni: 59-61 HRC
Szlif głowni: Flat
Wykończenie głowni: Satin

Materiał rękojeści: Zebrano Wood
Kolor wykończenie rękojeści: Brown
Materiał backspacera: Stainless Steel
Kolor backspacera: Gray

Klips: Prawa, tip-up
Materiał klipsa: Stainless Steel

Mechanizm pivota: Łożyska kulkowe
Blokada: Liner Lock
Sposób otwierania: Manual, flipper
Dodatkowe akcesoria: Brak

Designer: Fox
Marka: Black Fox
Producent: Fox Cutlery, Włochy
Kraj pochodzenia: b.d.

Opracowanie: firma Sharg®

Podobne produkty
Zamówienia o wartości przekraczającej 100 zł wysyłamy na terenie Polski GRATIS!